Případ byl oznámen v sobotu. „Ano, prověřujeme oznámení o případu mravnostního charakteru. Vzhledem k věku poškozených však nemůžeme poskytovat více informací," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Městem se mezi lidmi a především v internetových diskusích šíří hned několik verzí, k čemu došlo. Ve skupině Havířovské maminky bez cenzury na Facebooku je dokonce vyjádření ženy, která tvrdí, že jde o její děti. Vzhledem k obsahu diskusního příspěvku však sama riskuje stíhání.

„Milé maminky, dávejte pozor na své děti, i když jsou jen před barákem. Včera se stala hrozná věc. Ti z…í c…i už přesahují hranice. To, co včera udělali mým dětem, tak bez milosti bych je strčila všechny do pl…, kam patří. Říkejte si o mě, co chcete, ale takhle ublížit, to dělají jen hyeny. Za vše může ten náš d…í primátor, který je tady pořád tahá. Už je to v řešení okresní kriminální policie. Jde o násilnou sexuální trestnou činnost," napsala v neděli pod jménem Emsinka MC. Redakce v citaci vynechala nevhodné výrazy a upravila gramatiku.

Jak Deník zjistil, policisté pátrají po dospělém muži z romského etnika, který měl osahávat dva chlapce, stejně staré bratry. Kriminálka už prověřuje konkrétní osoby.