K incidentu v městské části Podlesí došlo kolem 22. hodiny. Svědci okamžitě volali policii. Na místo se sjely téměř všechny autohlídky, které byly v té chvíli k dispozici. Zhruba ve stejné době totiž další hlídky městské policie zasahovaly na Šumbarku, kde se do křížku dostali hosté restaurace Bivoj.

Co bylo příčinou konfliktu, policie ještě zjišťuje. Dvě zhruba desetičlenné skupinky se z vyprovokování rvačky osočovaly vzájemně. „My jsme se vraceli na Merkur a oni nás napadli," tvrdili jedni, zatímco ti druzí tvrdili pravý opak.

Za přítomnosti strážníků a policistů už docházelo jen ke slovním výpadům. Na místo také musely přijet dvě sanitky, z toho jedna dvakrát pro jednoho zraněného.

Jeden z mužů, který byl ve skupině směřující k Merkuru, byl krvavě zraněn na noze. Rána byla způsobena střepem z rozbité láhve. Ránu mu ošetřili policisté a sanitka poté muže odvezla do nemocnice. U vchodu však muž zdravotníkům sprostě vynadal a utekl zpátky k místu incidentu. Tam si však po chvíli začal opět stěžovat na krvácející nohu. Policistům slíbil, že když mu opět zavolají sanitku, že už neuteče a nechá se v nemocnici ošetřit. Přivolaná sanitka na místě vystřídala jinou posádku, která mezitím ošetřila dívku, která si stěžovala na bolest hlavy po pádu na zem a nechala si ošetřit oko, kde měla mít střep.

Jak policisté incident vyšetří, není zatím jasné. „Policisté si na místě všechny účastníky zapsali, provedli dechové zkoušky, místo zadokumentovali a vyslechli verze jednotlivých účastníků. Ti budou ještě postupně předvoláváni na obvodní oddělení k podání vysvětlení," řekl policejní mluvčí Miroslav Kolátek.