V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platební prostředku.

"Policisté mají za to, že k objasnění může pomoct mladá žena a její pravděpodobný doprovod, oba je zachytily průmyslové kamery nad prodejní plochou," sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Mladší žena je střední postavy, vlasy měla sepnuté do culíku. Na sobě měla bílé tričko s potiskem na přední straně a modré riflové kalhoty.

Zřejmě její doprovod je muž menší štíhlé postavy, má krátce střižené tmavé vlasy s dobře viditelnými kouty, na tváři má upravené vousy. Oblečen byl do černého trika se světlým límcem a krátkých kalhot tmavé barvy.

"Jakékoli informace ke ztotožnění dvojice přijme každá policejní služebna nebo bezplatná linka 158. Případní svědci policisty mohou kontaktovat přímo na Obvodním oddělení Karviná 7 a Obvodním oddělení Havířov 1. Obvodní oddělení Policie ČR Karviná 7, ulice Stavbařů 2198, Karviná – Mizerov, telefon 596 342 333. Obvodní oddělení Policie ČR Havířov 1, ulice Sv. Čecha 1, Havířov – Město, telefon 596 805 541," dodala ve výzvě policejní mluvčí.