Notoricky známá bílá octavie, kterou v drtivé většině případů dopravní policie využívá k měření rychlosti projíždějících vozidel, byla včera použita k úplně jinému druhu kontroly. Hlídka ji postavila na Dlouhé třídě tak, aby mohla videokamerou dokumentovat hříšníky, kteří vjeli do křižovatky ve směru na Hlavní třídu na červenou. Kousek za křižovatkou tyto řidiče zastavovala a pokutovala další hlídka.

„Jednalo se o dopravně bezpečnostní akci, při které se naši policisté cíleně zaměřili na situaci při průjezdu vozidel křižovatkami s řízeným provozem a chůzi chodců přes vyznačené přechody,“ potvrdil policejní mluvčí Stanislav Sobol.

Jízda na červenou je poměrně častým jevem a současně také příčinou nehod. V mnoha případech se jen stěží prokazuje. Přímo v Havířově je několik křižovatek, kde jsou semafory seřízeny tak, že se řidiči při svižné jízdě snaží projet na zelenou na poslední chvíli a nestihnout to nakonec ani na žlutou.
Jedná se například o křižovatku u Společenského domu na Dlouhé třídě ve směru k Elanu nebo u Podloubí z centra města k rondelu.