"Krádeže byly spáchány během jednoho odpoledne, zřejmě ve velmi krátkém sledu. Pravděpodobně k první krádeži došlo k supermarketu. Starší žena podle svých slov měla kabelku neustále pod dohledem, přesto během nákupu o ni přišla," uvedla k vyšetřování mluvčí policie Zlata Viačková.

"Paní nakupovala v jednom českotěšínském supermarketu společně se svým blízkým. Ani jeden si během nákupu ničeho podezřelého nevšiml. Starší žena, která přišla o kabelku s osobními věcmi způsobenou škodu vyčíslila na bezmála 4 tisíce korun," dodala mluvčí s tím, že o několik minut později v další prodejně neznámá žena měla zaneprázdnit prodavačku a neznámý muž mezitím v prostoru pro zaměstnance měl odcizit peněžku.

"Prodavačka přišla nejenom o doklady, ale i o dvě platební karty. Způsobená škoda činí 1 400 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže. Po zhlédnutí kamerových záznamů by k objasnění nemalou měrou mohla přispět neznámá dvojice. Žena menšího vzrůstu, štíhlé postavy, snědé pleti, na hlavě mohla mít paruku, na sobě měla bílé tričko s obrázkem, riflové kalhoty světlé barvy a černé tenisky. Neznámou doprovázel muž středního vzrůstu, silné, zavalité postavy, snědé pleti, na hlavě měl kšiltovku bílé barvy. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a bílým potiskem, tmavě modré kraťasy, na nohou bílé tenisky," popsala dále mluvčí.

Policie se nyní obrací na veřejnost se žádostí o pomoc se ztotožněním dvojice. Jakékoli informace, které by mohly muže a ženu identifikovat přijme linka 158.