Takovou legendu si vymyslel neznámý muž, který nyní čas od času klepe na dveře orlovských domácností. Jde ale o podvodníka. Svoz odpadu má ve městě na starost jen a pouze místní akciová společnost SMO a ta před ním varuje všechny občany.

„Naši zaměstnanci a osádky svozových vozů neřeší nic ohledně jakýchkoli poplatků a příspěvků. Výběr jakýchkoliv plateb nemají v popisu práce a nejsou k němu nijak oprávněni," uvádí k podobným pokusům ředitel SMO Jaroslav Vaněk, který tak na obyvatele města apeluje, aby o pokusech vybírat peníze či jakýkoli „mimořádný příspěvek" informovali nejen SMO, ale také policii.

Osádky popelářských vozů se po Orlové nikdy nepohybují jako jednotlivci. Vždy se jedná o svozové vozidlo a osádku tvoří řidič a dva pracovníci obsluhy. Navíc, nikdo z nich nemá během dne ani čas na podobné vylomeniny.

Na falešného popeláře upozornili lidé na facebooku. A nejde o ojedinělý pokus přilepšit si. „Loni v době okolo Vánoc zvonil u dveří rodinných domků člověk, který se vydával za popeláře a žádal od občanů peníze pro svou potřebu. Jako odměnu za to, že jim vyváží popelnice," říká manažer komunálních služeb SMO Richard Kočí.