"Orlovští kriminalisté prověřují okolnosti zvlášť závažného zločinu loupeže, ke kterému došlo 28. listopadu 2022 před desátou hodinou večer v Orlové–Lutyni. Do prostoru čerpací stanice Shell vešel muž maskován kuklou s otvory pro oči a ústa, s kapucí na hlavě a gumovými rukavicemi na rukou. V levé ruce držel nůž a pod pohrůžkou vyžadoval vydání peněz a cigaret. K tomu účelu na pult položil bílou igelitovou tašku," popisuje ve zprávě mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

"Obsluha v obavě o svůj život dala z pokladny do tašky veškerou hotovost v bankovkách a mincích v celkové výši necelých 10 000 korun a několik krabiček červených dlouhých cigaret značky Winrson. Poté se muž otočil a vyběhl z prodejny," pokračuje mluvčí. 

Popis pachatele, pomůžete policii?

K popisu pachatele policisté uvádějí, že byl štíhlý a hodně vysoký (zhruba 190 cm). Na sobě měl kromě již zmíněné kukly a chirurgických rukavic tmavě modrou mikinu, pod kterou měl druhou mikinu s kapucí (tu měl nasazenou na hlavě) a černé tepláky s dvěma bílými pruhy po bocích od kolen ke kotníkům.

Na nohou měl černé botasky s bílou nízkou podrážkou a malým bílým znakem NIKE (cca 5 cm dlouhá „fajfka“). Na zádech černý naplněný batoh. Na bílé igelitové tašce byl modrý vzor a nápisy značky Pepco. Přes otvory v kukle bylo vidět výrazně černé obočí a tmavé oči v kontrastu se světlou pletí. Dalším důležitým markantem byl silný ostravský přízvuk.

"Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ztotožnění možného pachatele z videozáznamu. Jakákoliv informace související s tímto činem může přispět k jeho objasnění. Pokud máte jakoukoli informaci k muži na videu, sdělte ji na bezplatnou telefonní linku 158, případně na telefon 596 523 333. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme," dodávají policisté.