Redakci Deníku o své vlastní zkušenosti informovala čtenářka. Jak Deník zjistil, podobných podvedených zákazníků je více a policie vyzývá další, aby se přihlásili.

„V červnu jsem si v prodejně NÁBYTEK SAVELA majitele Daniela Krafta vybrala a objednala sedací soupravu, taburet a konferenční stůl v částce 14 170 korun. Trochu mě zaskočil požadavek na zaplacení celé částky v hotovosti, ale prodavačka mě ujistila, že to je normální postup. O několik dnů později jsem si v prodejně ještě doobjednala a opět zaplatila v hotovosti televizní stolek v ceně 2114 korun. Byl mi přislíben termín dodání zboží šest až osm týdnů," popsala Marta Andělová počátek své nepříjemné zkušenosti.

„Když jsem počátkem července přišla do prodejny s tím, že bych si ještě objednala jídelní stůl a židle, našla jsem na dveřích oznámení, že prodejna je v insolvenci a že pan podnikatel ukončil živnost. Nechápu, proč přijímali objednávky a nechali si vše platit v době, kdy věděli, že prodejna směřuje k insolvenci. Údajně i jen několik hodin předtím, než v noci prodejnu vystěhovali. Myslím, že to byl úmysl, vybrat ještě co nejvíce peněz od důvěřivých zákazníků a pak zmizet, což chápu jako podvod. Jsem 70letá důchodkyně, na nábytek jsem dlouho šetřila a těšila se, že na stará kolena si zpříjemním své bydlení," dodala žena znechucená přístupem podnikatele.

Včera vydala policie výzvu pro další zákazníky, kteří byli podnikatelem podvedeni.

„Kriminalisté z Havířova prověřují jednání, které by mohlo naplňovat znaky skutkové podstaty trestného činu. Ve věci nebylo proti žádné osobě zahájeno trestní stíhání," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Upřesnila, že se na policii obrátili zákazníci prodejny nábytku, kteří za vybrané zboží předem zaplatili, nicméně věcí se nedočkali.

„Do této chvíle evidujeme několik desítek poškozených. Máme za to, že poškozených zákazníků prodejny Savela v Havířově je více. K dokumentaci je potřeba zjistit a shromáždit všechna oznámení. Z tohoto důvodu vyzýváme zákazníky prodejny nábytku, kteří nás ještě nekontaktovali, aby tak co nejdříve učinili," dodala Viačková s tím, že policisty lze kontaktovat telefonicky i osobně. Případ vyšetřuje poručík Kloda a jeho telefon je 974 744 462.