Na začátku, hlídka Městské policie Bohumín chtěla zastavit a zkontrolovat řidiče dodávky. Na pokyny k zastavení řidič nezareagoval a ujížděl z Bohumína ve směru na Dolní Lutyni. V Dětmarovicích dodávka najela na boční cestu, vrátila se zpět na hlavní silnici a jela zpět na Dolní Lutyni. Z hlavní silnice v Dětmarovicích řidič odbočil směrem k vlakovému nádraží. Pokračoval na konec ulice, kde chtěl odbočit na Orlovou. 

"Postupně se k pronásledování připojili policisté okolních oddělení, kteří na přemostění ulice Karvinská vytvořili zátaras. Jakmile se řidič dostal před vozidla, vysokou rychlostí projel prostorem mezi zábradlím mostu a služebním vozidlem, a ve zběsilé jízdě pokračoval. Jel zpět do obce směrem do Dolní Lutyně. Na křižovatce poblíž hasičské zbrojnice odbočilo na ulici Ke Statku. A tady už byl na konci cesty. Dodávka vjela do slepé ulice, k plotu firemního areálu. I v tomto prostoru se ještě řidič začal otáčet a pokusil se projet. Dodávka narazila do služebního vozidla a začala couvat. Mezitím už u vozidla byli strážníci i policisté, muže se pokoušeli z vozidla vytáhnout. Nedařilo se jim to, muž se aktivně bránil a znovu se s vozidlem rozjel proti služebnímu vozidlu. Muž za volantem se vzpíral, na výzvy nereagoval, muže zákona stále ohrožoval vozidlem," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Muže nakonec zklidnil varovný výstřel.

"Řidič dodávky po celou dobu velmi nebezpečné jízdy na žádné výzvy policistů k zastavení nereagoval. V některých místech se pokusil policejní vozidlo vytlačit z cesty, dodávkou ohrožoval policisty i strážníky. Lustrací policisté zjistili, že za volantem seděl 30letý muž z Orlové. Orientační zkoušky na přítomnost alkoholu a návykových látek byly negativní. Najíždění na zakročující policisty nedokázal vysvětlit, jako důvod svého chování uvedl, že má vysloven zákaz řízení. A to bylo potvrzeno…..řidič má Městským úřadem Orlová vysloveny tři platné zákazy řízení, ten poslední mu končí v červenci roku 2021. Muž byl zadržen a převezen do policejní cely. Během dnešního dne budou probíhat procesní úkony. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla mluvčí.