Do krve se rvali již během ranních hodin dva muži u jednoho z orlovských marketů. Bitku nakonec musela řešit policie.

Na místo se ale nejprve dostavili místní strážníci, které přivolali kolemjdoucí, když krvavé divadlo již nemohli sledovat. „Na místě hlídka spatřila dva muže. Jeden z nich měl roztržený ret a tekla mu krev z nosu. Druhý měl kalhoty potřeštěné krví, zřejmě od zraněného muže," popsal šéf orlovských strážníků Rostislav Szczurek.

Oba pak strážníkům řekli, že se pohádali a jejich spor pak vyvrcholil až do bitky, kdy starší muž zaútočil na mladšího. Případ poté převzala k došetření policie.

Alkohol zase „rozehřál" jinou dvojici mužů, kteří se o půl druhé ráno rozhodli stát se vandaly. Společnými silami tak převrhli a zničili konstrukci prodejního stánku na tamním Náměstí 28. října. Jejich „show" ale neunikla pozornosti kamer strážníků. „Když pak hlídka o kus dál oba výtečníky zadržela, oba shodně uvedli, že dostali nápad, jak se pobavit, a to tak, že rozbijí nějaké zde stojí prodejní stánky. U obou byla provedena orientační dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu, kdy muži nadýchali 1,552 ‰ a 1,187 ‰," doplnil šéf orlovských strážníků.

Také tento případ pak k dořešení převzala policie.