Samotné skoky z výšek jsou pak nejčastější způsoby, které lidé na Karvinsku volí, pokud se rozhodnou skoncovat se svými životy.

„Mezi časté způsoby pak patří také skoky pod vlak. Skoky z výšek jsou ale opravdu nejčastější," řekla policejní tisková mluvčí Zlatuše Viačková.

Lidé, kteří skoncují se svým životem, nechávají dopisy na rozloučenou, po příčinách samozřejmě pátrají i policisté. Co ale v našem regionu vede lidi až k tak závažným a smutným rozhodnutím nejčastěji? „Jsou to dluhy či partnerské neshody. Často také tyto dvě příčiny jdou takříkajíc ruku v ruce společně. Mezi další důvody, a to zejména u starších ročníků, patří také špatný zdravotní stav," uvádí dále policejní mluvčí.

Pády z výšek obecně patří k vůbec nejčastějším tragickým případům v regionu, se kterými se setkávají i zdejší záchranáři. „Mezi další četné příčiny tragických úmrtí patří i střety chodců s vozidly, střety lidí s vlakovou soupravou a pak také nehody cyklistů a motocyklistů," vyjmenovává mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

„U cyklistů a motocyklistů dopadají nejhůře jejich střety s dalšími vozidly. V takovém případě se samozřejmě energie letícího těla při střetu násobí s energií překážky, do které lidské tělo naráží. Zejména u motocyklistů pak za tragédiemi nestojí jen střety s vozidly, ale třeba také nárazy do překážek kolem cest, jako jsou stromy či obrubníky," říká dále Lukáš Humpl.

Samotné prosté pády pak pro cyklisty i motocyklisty tragicky až tak často nekončí a svou daň si vyberou spíše různá poranění hlavy a další. Jak ale záchranáři z vlastní zkušenosti upozorňují, při veškerých nehodách cyklistů i motorkářů hraje velkou roli jejich vybavenost ochrannými prvky a pomůckami, jako jsou kvalitní helmy a další.