"Před několika dny na tahu mezi Bohumínem a Karvinou v pravé poledne notně opilý řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Během své nekoordinované jízdy sjel mimo komunikaci, narazil do zaparkovaného vozidla a poté stačil zaparkovat na nejbližším parkovišti," popisuje krkolomnou a nebezpečnou jízdu mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Jak dále uvádí Policie ČR ve své tiskové zprávě, řidič (42) jel svým vozidlem BMW 116 po silnici I/67 ve směru z Bohumína. "V obci Dětmarovice s největší pravděpodobností vlivem opilosti sjel vpravo mimo komunikaci. Pravou částí narazil do zaparkovaného vozidla VW Transporter a v jízdě pokračoval. Zhruba po sto metrech odbočil na parkoviště, kde ho zadrželi svědci," uvádí dále policejní mluvčí. 

Policisté dopravního inspektorátu řidiči naměřili 4,2 promile alkoholu v dechu. Na místě byl nejenom zadržen řidič, ale zajištěno bylo i jeho osobní vozidlo.

Opilý skončil na záchytce. "Jeho jednání je posuzováno formou zkráceného přípravného řízení. Na dopravním inspektorátu si vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V následujících dnech muž bude potrestán a je ohrožen trestem odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti," dodala mluvčí policie s tím, že jeho předběžně zajištěné osobní vozidlo, na které je pohlíženo, jako na nástroj k páchání trestné činnosti, může propadnout státu.

Opilci či feťáci za volantem jsou žel v regionu poměrně běžný jev

Nejedná se rozhodně o jediného hříšníka. V rámci Moravskoslezského kraje se policisté s lidmi pod vlivem alkoholu či drog žel setkávají poměrně často. Například v Ostravě se tamní strážníci setkali s jedním z nich hned dvakrát během pár hodin.

Stavěli jej na ulici Novinářská poté, co jeho způsob jízdy nasvědčoval požití alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Jednalo se o 56letého muže, kterého tatáž hlídka strážníků již kontrolovala kolem osmé hodiny večerní v Ostravě na ulici Zelená.

Kontrola tehdy proběhla na základě oznámení mužova kamaráda, se kterým odpoledne společně popíjeli alkohol. Důvodem kamarádova telefonátu na linku 156 bylo zabránit mu řídit vozidlo pod vlivem alkoholu, neboť z návštěvy chtěl odjet zpátky domů autem.

Strážníci mu v záměru odjet zabránili a poučili jej o postihu, který by mu v případě usednutí za volant a řízení pod vlivem alkoholu hrozil.

Zdálo se, že řidič toto vysvětlení strážníků pochopil, ale jak se později ukázalo, opak byl pravdou.

„Motorizovaná hlídka strážníků si krátce před půlnocí všimla nezvykle jedoucího vozidla na ulici 28. října. Řidič červené Octavie k jízdě nevyužíval pouze svůj jízdní pruh, ale částečně i přilehlé kolejiště. V této křivolaké jízdě pokračoval i na ulici Novinářská, na kterou následně odbočil,“ popisoval mluvčí policie Jindřich Machů.

Jak se později ukázalo, šlo o již zmíněného řidiče, kterého strážníci pár hodin předtím poučovali o nebezpečí jízdy pod vlivem. Řidič samozřejmě nafoukal 1,77 promile alkoholu a nyní má problém.