Podle informací Deníku muž již dříve řídil opilý. Tehdy dostal zákaz řízení a přišel o „papíry“. O navrácení průkazu si ale údajně nepožádal. Za volantem tak neměl co dělat.

Bezprostředně po nedělní nehodě ho policie na místě zadržela. Dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu přesahující 1,5 promile alkohol. Zatímco chlapec skončil v nemocnici, viníkovi se prakticky nic nestalo. Dle našeho zjištění byl po havárii převezen na záchytku k vystřízlivění. „V neděli nebyl schopen procesních úkonů, ty jsou konány až v pondělí,“ řekla Deníku bez bližších podrobností Daniela Vlčková z moravskoslezské policie.

Řidič nezvládl řízní a v Havířově havaroval.
Divoká honička Havířovem, opilý řidič při ní zranil patnáctiletého chlapce

Případ zatím šetří policisté z karvinského dopravního inspektorátu. Je ale pravděpodobné, že si jej převezmou kriminalisté. Řidič je v současné době na svobodě. Dosud nebyl z ničeho obviněn. Policie čeká zejména na lékařskou zprávu o chlapcově zdravotním stavu a zejména předpokládané době léčení. Ta bude mít vliv na právní kvalifikaci. O obvinění by mělo být rozhodnuto v horizontu několika dnů.

Chlapec nadále zůstává hospitalizován ve Fakultní nemocnici Ostrava, kam jej vrtulník v neděli přepravil se středně těžkými zraněními. Při zásahu záchranářů byl při vědomí a komunikoval. V současné době je jeho stav stabilizovaný, v nemocnici zůstává na pozorování. Již brzy by ale mohl být propuštěn do domácího ošetřování.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda cyklistů a motocyklu mezi Karvinou a Českým Těšínem

Nehoda se stala v neděli před polednem. Policisté se osobní vozidlo snažili zastavit v Dolní Datyni. Řidič nereagoval na výzvy a začal ujíždět směrem Šenov a následně Havířov. V křižovatce ulic Hlavní třída a Čs. armády v Havířově nezvládl řízení a narazil do sloupu. Následně došlo ke střetu s chodcem vedoucím jízdní kolo a najetí do stěny domu. Podle svědka z nedalekého asijského bistra byli na místě dva mladíci s kolem. Druhému se naštěstí nic nestalo. „Slyšel jsem velkou ránu. Šel jsem ven. Byli tam dva kluci na kole. Pro jednoho přiletěl vrtulník. Byli tu i hasiči, ambulance a policie,“ řekl Deníku prodavač z bistra.