Proto Aleně C. hrozilo až dvanáct let vězení. Žena ale tvrdila, že o věku dívky nevěděla. Pokud by prý tušila, že není plnoletá, určitě by ji neangažovala. Sexuální služby byly poskytovány v bytech na Karvinsku.

Šestnáctiletá dcera

Šestnáctiletá dívka musela měsíčně uspokojit sto i více klientů. Za půlhodinu sexuálních hrátek platili muži tisíc korun, za hodinu 1500 korun. Vše trvalo děsivé dva roky. Když jí bylo kolem šestnácti let, dostala od matky na výběr.

Pilot Jiří Vlk (vpravo).
Byla to nehoda, trvá na svém pilot vrtulníku. Nezvládl to v Orlové, míní znalci

„Buď si na živobytí vydělat sama a současně již nevidět více své sourozence, anebo začít poskytovat sexuální služby za úplatu a zůstat doma,“ uvedla policie, když informovala o objasnění případu. Dívka téměř všechny peníze odevzdávala matce. Obdržela jen zlomek výdělku, ze kterého pořizovala potřebné věci pro sourozence. Matka navíc podle policie podávala dceři alkohol a drogy.

Dohoda o vině a trestu

Kromě Aleny C. původně stanula před soudem i zmíněná matka šestnáctileté dívky. Vloni v září uzavřela se státním zástupcem dohodu o vině a trestu, na základě které jí Krajský soud v Ostravě vyměřil čtyři roky žaláře. Současně jí uložil povinnost zaplatit dceři náhradu nemajetkové újmy ve výši 300 tisíc korun.

Zlatý šperk nalezený v září 2022 na Opavsku je starý tři tisíce let. Poprvé bude vystavený od 2  do 5. 11. na zámku v Bruntálu. Očekává se velký zájem veřejnosti. Vzhledem k bezpečnostním opatřením ho uvidí asi 250 zájemců denně.
VIDEO: Zlatý poklad nalezený v Opavě si nyní může prohlédnout i veřejnost

Dohodu týkající se trestu ve výši tři a půl roku mohla uzavřít také Alena C. Ta ale něco takového odmítla. Státní zástupce pro ni poté v klasickém hlavním líčení požadoval sedm let vězení. Tvrdil, že kuplířka získala až dva miliony korun. Utratila je za zahraniční dovolené, část také naházela do automatů. Verdikt není pravomocný.