Dva vrazi, kterým se nelíbili rozsudky Krajského soudu v Ostravě, neuspěli se svým odvoláním u Vrchního soudu v Olomouci. Ten v minulých dnech obě odvolání odmítl jako nedůvodná a původní tresty ve výši sedmnáct a půl roku a dvanáct let v plném rozsahu potvrdil.

V prvním případu figuroval dvaapadesátiletý Miroslav O. z Ostravy, který vloni v únoru v bytě v Ostravě-Mariánských Horách ubil svou přítelkyni. Velkou roli sehrál alkohol. V opilecké hádce pak Miroslav O. ženu napadl. Podle soudu šlo o velmi surový a razantní útok. Bil ji pěstmi, když spadla na zem, začal do ní kopat.

Rány směřovaly do všech částí těla. Výsledkem byla rozsáhlá vnitřní poranění. O brutalitě svědčí fakt, že oběť měla několik zlomených žeber. Lékaři konstatovali i poranění mozku.

Muž si šel poté lehnout, aniž by se zajímal o zdravotní stav přítelkyně. Ta v krutých bolestech několik hodin umírala. Obžalovaný se u soudu za svůj čin omluvil. Vše prý způsobil alkohol, kvůli kterému ztratil zábrany.

ZABITÍ NOŽEM

Druhým odsouzeným je devatenáctiletý Ondřej T., který předloni v září v Karviné v nepřehledné potyčce zabil nožem dvacetiletého muže a vážně zranil jeho bratrance.

Tragédie se odehrála 12. září v ranních hodinách. Ondřej T. s kamarádem procházeli Karvinou. Údajně narazili na ženu, která jim za 200 korun nabídla sexuální služby. Hotovost si vzala, poté však zmizela. Při jejím pronásledování se dvojice objevila u domu, kde bydlel ženin přítel. Vzápětí došlo ke konfliktu, do kterého se postupně zapojili čtyři lidé na jedné straně Ondřej T. a jeho známý, na druhé přítel ženy a jeho bratranec.

Ondřej T. podle obžaloby jednoho z protivníků, který získával převahu nad jeho kamarádem, bodl nožem do zad. Zraněnému přispěchal na pomoc jeho příbuzný, který Ondřeje T. srazil k zemi. Vzápětí však od něj inkasoval čtyři rány nožem. Obhajoba tvrdila, že se Ondřej T. v té chvíli pouze bránil. Soud tuto verzi odmítl.