Až dvanáctileté vězení hrozí Pavlu K. z Bohumína. V dubnu 2017 v Bohumíně údajně najel automobilem na svého bratra, dalšího člověka a pětiletého chlapce. Jak uvedl státní zástupce Vít Legerský, auto se k trojici blížilo rychlostí kolem čtyřiceti kilometrů v hodině, pak zpomalilo.

„Díky duchapřítomnosti bratra obžalovaného, který odstrčil zbylé dva poškozené a sám se částečně dokázal vyhnout vozidlu, nedošlo k závažným následkům,“ uvedl Legerský.

Pavel K. vinu odmítl. „Není to pravda, je to všechno na mě nahrané. Akorát jsme se chytili, a to je všechno, žádné najíždění nebylo. Nezakládá se to na pravdě. Dále odmítám vypovídat,“ řekl.

Jeho bratr u soudu prohlásil, že chce trestní stíhání příbuzného zastavit. „Všechno to chci zastavit a stáhnout. Vypovídat nebudu. Chci to stáhnout. Vedou mě k tomu rodinné důvody,“ uvedl. Předseda senátu jej poučil, že něco takové není možné. Poté soudce přečetl svědkovu výpověď z přípravného řízení. V ní dotyčný detailně popsal, jak se na ně auto řítilo, jak zbylé dva chodce strhl a poté se sám v poslední chvíli natočil k autu bokem. Díky tomu ho vozidlo zachytilo pouze zpětným zrcátkem.

„Když jsme viděl, že jede na nás, začal jsem je odhazovat. Oba upadli na zem. Kdybych je neodhodil, auto by je srazilo,“ vypověděl nedlouho po incidentu. V pondělí ale vše odvolal. „Celá výpověď je vymyšlená,“ řekl u soudu.

Státní zástupce však trvá na obžalobě. „Inkriminovaného dne měly vygradovat nešvary mezi bratry,“ řekl Legerský. Údajně se jednalo o rodinné vztahy a dědictví.

Pavel K. je obžalován z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Jelikož se činu dopustil vůči více osobám, mezi kterými bylo dokonce nezletilé dítě, dostal se do trestní sazby od pěti do dvanácti let. Hlavní líčení je plánováno do úterý. Zda padne rozsudek, není jasné.