Zamířil přímo ke školačkám. Třem z nich se podařilo utéct, poslední (10 let) tolik štěstí neměla.

Muž ji povalil na zem, zneužil a pobodal. Zasadil jí osmnáct ran nožem. Přežila jen díky okamžité a vysoce specializované pomoci.

Tím, kdo jí ublížil, je dvaadvacetiletý Michal Parai z Karviné, který v úterý předstoupil před trestní senát Krajského soudu v Ostravě. Je obžalován z pokusu o vraždu. Hrozí mu patnáct až dvacet let, v úvahu přichází i výjimečný trest.

Toluen

Drama se odehrálo v dubnu letošního roku v Karviné. Parai o něm během úterního jednání hovořit nechtěl. „Nebudu vypovídat,“ řekl předsedovi senátu, který poté přečetl jeho dřívější výpovědi. V nich se Parai k činu přiznal. Uvedl, že cítil potřebu někoho ponížit. Prý mu to mělo pomoci zapomenout na osobní hrůzný sexuální zážitek, při kterém zažil ponížení a utrpení. Rok předtím jej v Havířově údajně přepadl a zneužil muž. „Řekl jsem si, že se někomu pomstím a uleví se mi,“ vzpomínal Parai, který o sobě prohlásil, že je feťák dlouhé roky čichající toluen. „Začal jsem v patnácti letech, od šestnácti čichám každý den,“ prohlásil Parai.

Také osudného dubna si koupil toluen. „Šel jsem čichat do lesa,“ řekl obžalovaný. Pak se ozbrojen nalezeným nožem vydal na toulky Karvinou, kde později narazil na čtveřici dívek. „Kdybych nebyl pod drogami, asi bych to neudělal,“ dodal Parai s tím, že mu z toluenu po celou dobu hučelo v hlavě a v paměti se mu vynořovaly vzpomínky na otřesný zážitek.

Ponížení

Po chvíli jej napadlo, že když někoho poníží, uleví se mu. „V hlavě si mi honila jakoby zloba,“ uvedl Parai. Vzápětí potkal čtveřici dívek. „Začal jsem z ničeho nic řvát, co tam dělají, ať utíkají, že je pobodám,“ prohlásil Parai. První školačka, kterou chytil, se mu vysmekla.Nakonec svou pozornost zaměřil na desetiletou dívku. Zřejmě vytušil, že je nejsnazší obětí. „Chytil jsem ji a bodl. Řekl jsem jí, že chci sex,“ doplnil Parai.

Dívku povalil na zem a začal bodat. Zasadil jí osmnáct ran směřujících do všech částí těla. Svou oběť také škrtil páskem, pak ji zneužil. Po několika minutách dorazili policisté, které přivolaly kamarádky. Pachatel stačil utéct. O tři dny později ho kriminalisté zadrželi.

Video

Samotné dívky k soudu volány nejsou. Vzpomínání na hrůzné okamžiky by v nich mohlo vyvolat trauma. V podobných případech policie provádí výslechy ve specializované místnosti určené dětským svědkům a obětem trestných činů. V domáckém prostředí, jež ničím nepřipomíná policejní místnost, je výslech nahráván na video, které se poté pouští u hlavního líčení.

Boj o život

„Pletly jsme si věnečky a hrály si na kuchařky,“ uvedla během policejního výslechu napadená dívka. Popsala, jak se k nim přiblížil neznámý muž a začal po nich křičet.

Proti násilníkovi, který jí vzápětí podkopl nohy a srazil k zemi, neměla sebemenší šanci. „Říkala jsem mu, ať mě pustí, že jsem malá holka,“ vzpomínala na děsivé chvíle. „Já jsem ho kousala, kopala jsem ho, ale on mě nechtěl pustit,“ dodala.

Hlavní líčení pokračuje ve středu výpověďmi znalců. Zda padne rozsudek, není zatím jasné.