Hrozí jí patnáct až dvacet let vězení, v úvahu přichází i výjimečný trest.

K činu došlo 11. května letošního roku v zahradní chatce v Karviné-Dolech. Státní zástupce tvrdí, že Gáborová muži z ničeho nic zasadila třináct ran nožem dlouhým bezmála třicet centimetrů. Po žijícím důchodci poté skákala. Příčinou smrti bylo zranění srdce. Gáborová před soudem prohlásila, že si na nic nepamatuje. Prý byla opilá. „Lituji toho, co se stalo. Už se to nedá vrátit zpátky,“ řekla již desetkrát trestaná Gáborová.

Neznali se

Paradoxní je, že muže až do osudné chvíle neznala. Jejich setkání byl jen souhrou okolností. Společně s dalšími lidmi navštívila jeho zahradní chatku, kde všichni popíjeli alkohol. V té době měla s sebou i pětiletou vnučku. Právě ta byla jediným svědkem následujících hrůzných událostí.

„Normálně jsme tam přišli. Neznala jsem ho. Seznámili jsme se a dali si pusu na líčko,“ vypověděla Gáborová s tím, že na další děj si kvůli opilosti nepamatuje. Jak ale zdůraznila, někdo ji musel opít tím, že jí do piva lil vodku. „Probrala jsem se venku na trávě. Nevím, co se stalo. Když jsem se vrátila do domku, už tam ležel. Šla jsme k němu a zahýbala mu s nohama. Myslela jsem, že je opilý. Byl tam nůž. Vzala jsem ho do ruky. Když jsem na něm uviděla krev, tak jsem jej zahodila,“ prohlásila Gáborová.

Muži se údajně snažila poskytnout první pomoc. Potom prohledala celou chatku, aby našla mobilní telefon, kterým chtěla někoho přivolat. Mobil objevila až později venku na lavičce. „Nejprve jsem volala 151 a 152. Nakonec jsem se dovolala na policii,“ doplnila Gáborová.

Brutalita

Motiv činu se nepodařilo zjistit. Podle žaloby je však jasné, že vraždit musela právě Gáborová. „Vzala nůž, kterým muže velkou intenzitou bodala,“ uvedl státní zástupce Vít Legerský s tím, že čepel mimo jiné zasáhla srdce, plíce a další vnitřní orgány. Ještě v době, kdy těžce zraněný, stále však žijící důchodce ležel na zádech na podlaze kuchyně, na něj Gáborová měla naskakovat. „Zemřel během několika minut či desítek minut,“ dodal Legerský.

Hlavní líčení je plánováno do pátku.