Předloni během Vánoc brutálním způsobem napadl bývalou přítelkyni. Poblíž čerpací stanice v Petřvaldě na Karvinsku, kde pracovala, na ni zaútočil s téměř půlmetrovým špalkem v ruce.

Oběť v poslední chvíli zachránila policejní hlídka, která shodou okolností projížděla kolem. Pokud by ochránci zákona nezasáhli, mohl mít útok tragické následky.

Vloni na podzim Krajský soud v Ostravě Jaroslavu H. vyměřil dvanáct let. S tím muž nesouhlasil a odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten ale v těchto dnech jeho odvolání zamítl.

„Odvolání jsme jako nedůvodné zamítli,“ řekl Deníku mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik.

Trest by si měl Jaroslav H. odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Podle obžaloby muž počkal na chvíli, kdy žena vyšla z objektu, zamkla vchod a otočila se ke svému automobilu. V té chvíli se k ní rozběhl a zezadu ji napadl. Vše se odehrálo před kamerami střežícími benzinku.

Muž někdejší přítelkyni povalil na zem, klekl si na ni a snažil se ji špalkem udeřit do hlavy. Během útoku údajně vykřikoval, že ji zabije. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějších fyzických zranění. Žena má však psychické problémy.

Obžalovaný před soudem odmítl, že by chtěl expřítelkyni zabít. Údajně si s ní hodlal pouze vyříkat nějaké věci. Když kráčel za ženou, údajně si všiml na zemi ležícího špalku, který ze zvyku vzal do ruky.

Prý to běžně dělá i na své zahradě. Poté zakopl a na oběť spadl. Během pádu ji podle svých slov třikrát udeřil. Poprvé prý náhodně, dvakrát úmyslně.

Verdikt vrchního soudu je pravomocný a není proti němu odvolání.