Všechny případy se odehrály u místního vlakového nádraží. Dva lidé byli v přímém ohrožení života, když chtěli spáchat sebevraždu, dalším byl chlapec trpící autismem, který se zatoulal z domova.

Před 19. hodinou byly dvě autohlídky vyslány ke kolejišti u vlakové stanice, aby tam hledaly ženu, která svému manželovi oznámila, že chce spáchat sebevraždu skokem pod vlak. Po ženě v té chvíli už pátrali také příbuzní.

„Kontaktovali jsme železničáře, kteří už o případu věděli a provedli opatření na dráze. Strážníkům se po několika minutách pátrání podařilo ženu najít. Pohybovala se v kolejišti nedaleko nástupiště. Strážníci ženu dovedli před nádražní halu, kde ji předali posádce záchranné služby,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

O dvě hodiny později si zaměstnanec Českých drah všiml vedle nádražní haly muže, který seděl na stromě a chtěl se oběsit. Smyčku z pásku od kalhot už měl na krku a druhý konec se snažil upevnit na strom.

„Strážníci muže od sebevraždy odradili a přivolali pro něj sanitku. Devětadvacetiletý muž z Ostravy byl rozrušen a v depresivním stavu,“ uvedl Muras.

Sotva hlídka městské policie dokončila tento případ, všimli si strážníci klučiny, který byl příliš mladý na to, aby se o půl desáté večer potloukal sám u nádraží. Navázali s ním řeč, kdy jim chlapec řekl, že má 11 let a bydlí na druhém konci města v Životicích.

„Strážníkům se od něj podařilo získat telefonní číslo na matku, která potvrdila, že syn je autista a nějakou dobu už ho hledá. Po několika minutách si pro něj přijela,“ dodal ředitel městské policie.