O tom, zda bude za své nebezpečné počínání stíhán, nebo vyvázne bez trestu, rozhodnou lékaři. „Muž byl po vystřízlivění na záchytce hospitalizován v nemocnici a nebylo proto možné jej vyslechnout. Neznáme tak jeho stanovisko k incidentu," potvrdila v pátek informace Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

O tom, že by 50letý muž z Národní třídy měl nějaké psychické problémy, nevědí ani sousedé, ani jeho blízcí. V každém případě ve středu večer jeho myšlení zcela jistě vyzkratovalo. Do ruky vzal loveckou kulovnici a na chodbě domu vystřelil proti dveřím svých sousedů. Střela dveře těsně minula a zasáhla cihlovou stěnu vedle zárubní, kterou prošla dovnitř bytu.

Naštěstí nebyl nikdo v domácnosti zasažen. Muž pak měl vystřelit ještě jednou a hrozil, že bude střílet dále a také, že se zastřelí.

Zásahovka proto v první fázi útoku vyrazila dveře a pak se vyjednávači pokoušeli muže přesvědčit, aby se vzdal. Pro případ, že by muž opět vystřelil, byli policisté krytí těžkým štítem, který by střelu z kulovnice zastavil.

„V tomto případě byla s pachatelem velmi těžká řeč. Téměř nekomunikoval. Vyjednávači museli prokázat velkou trpělivost, kdy se s ním snažili navázat kontakt. Byl to skutečně tvrdý oříšek, kdy se s ním pokoušeli navázat společnou řeč. Muž se někdy odmlčel i na čtvrthodinu a nikdo netušil, co v bytě dělá," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Právě zdlouhavým vývojem se tento zákrok zásahové jednotky lišil od podobného zásahu proti jinému muži vyzbrojenému loveckou zbraní v Kubelíkově ulici. Tam před časem speciálně trénovanému komandu k vniknutí do bytu a zpacifikování ozbrojence stačila pouhá minuta.