K prvnímu případu došlo 10. září okolo 14:30 v ulici Hlíny ve Starém Městě, kde mladík překvapil třiapadesátiletou ženu. Tu znenadání předběhl, otočil se k ní a zvedl ruku sevřenou v pěst. Žena se lekla a on využil chvilkové nepozornost a z krku jí strhl zlatý řetízek s přívěskem. O dvě hodiny později se přesunul do části Mizerov, kde v ulici Zahradnické stejným způsobem překvapil sedmašedesátiletou seniorku. Také ona přišla o zlatý řetízek, navíc si ze setkání s násilníkem odnesla drobnou oděrku na krku a psychický šok.

Bez zranění nevyvázla ani padesátiletá žena, kterou přepadl ve středu v ulici V Aleji v části Ráj. Kromě zlatého řetízku přišla také o nehet a pachatel jí způsobil oděrky na hrudi.

Klec pak spadla o hodinu později. Když okrádal na třídě 17. listopadu třiasedmdesátiletou ženu, tak ho uviděl svědek, který ho začal pronásledovat a upozornil i policii. „Mladík se ke krádežím doznal. Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže s hrozbou trestní sazby odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. I přes svůj mladý věk byl zloději již čtyřikrát odsouzen, letos v květnu jej propustili z vězení.