Mela se strhla před 23. hodinou. Horké hlavy museli od sebe oddělovat policisté a strážníci. Hlídky se k místu spěšně se sirénami sjížděly z celého města.

O zraněné účastníky rvačky se následně postarali zdravotníci záchranné služby a nemocnice, kam byli převezeni.

„Dva muži středního věku utrpěli poranění hlavy. Oba byli při vědomí a po prvotním ošetření byli převezeni na chirurgickou ambulanci místní nemocnice," potvrdil Deníku ještě v noci mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Dva hlavní aktéři byli zadrženi a vsazeni do policejní cely. 

"Ve večerních hodinách došlo na soukromé akci k roztržce. Zasahovat museli policisté, kteří zadrželi dva muže ve věku 20 a 36 let. Policisté případ prověřují pro podezření na spáchání výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu," řekl policejní mluvčí Richard Palát. 

Starý Šumbark

Čas od času se jedna z nejstarších městských částí stane dějištěm incidentu, ve kterém figuruje větší množství rozvášněných lidí a situaci musí řešit policisté. 

Často se tak děje při setkáních početných rodin u příležitosti svateb nebo narozenin. 

Policejní zákrok a následnou několikadenní přítomnost policejních hlídek si vyžádal také incident v Jarošově ulici, kde se před pěti roky s místními Romy střetli radikální fotbaloví fanoušci. 

V ulici se tehdy strhla malá válka. Vzduchem létaly dlažební kostky, láhve, popelnice a zúčastnění použili jako zbraně vše, co jim přišlo pod ruce. Někteří použili i provizorní štíty z nalezených židlí.