Problémový feťák se potlouká především po Podlesí a permanentně obtěžuje každého, koho potká. Se sáčkem naplněným těkavou kapalinou žebrá po lidech peníze, někdy vyhrožuje a občas bývá i agresivní. V minulosti přepadl prodejnu večerky se zbraní v ruce.

Před několika dny si ho všiml strážný ze soudní pobočky. Čichač se přehraboval v autě zaparkovaném u Jazz klubu.

„Strážný justiční stráže při výkonu služby zabránil v bezprostřední blízkosti soudní budovy spáchání trestného činu. Svým příkladným a pohotovým jednáním přispěl k zadržení osoby,
která se nakláněla do rozbitého předního skla osobního automobilu značky Audi combi. Osobu ihned vyzval k zanechání protiprávního jednání. Mobilním telefonem přivolal hlídku Policie ČR, která si záležitost převzala. Příslušník justiční stráže svůj úkol na místě splnil profesionálně a odvedl tak dobrou práci při výkonu své služby. Za příkladný výkon služby bude příslušník oceněn," informovala mluvčí Vazební věznice Ostrava Marie Bílková.

Zloděj psího žrádla

Ve čtvrtek musela policie u soudu zasahovat znovu. Jednomu zaměstnanci tam zloděj za bílého dne odcizil z korby soukromého automobilu pytel krmiva pro psy. Pachatel doplatil na svou hloupost, když netušil, že soudní budova je ze všech stran pod dohledem bezpečnostních kamer. I díky tomu šli policisté přímo k nedalekému domu, kde právě probíhá zateplování fasády. Brzy našli granule i podezřelého.