Na nesrovnalosti v účetnictví se přišlo poměrně brzy, proto není zpronevěřená částka vyšší. Ředitelka letos na jaře u účetní vypozorovala změny v chování. V té chvíli ale ještě neměla tušení, že dochází ke zpronevěře peněz. Na to se přišlo až při kontrole celého účetnictví novou účetní.

„Když jsem u účetní začala mít pochybnosti o její práci, rozhodla jsem se, že její pracovní poměr, který měl končit, už neprodloužím. Dohodly jsme se na řádném předání účetnictví. K tomu ale nedošlo, protože dotyčná ze dne na den přestala docházet do zaměstnání. Nová účetní pak začala odhalovat nesrovnalosti a nyní to vyšetřuje policie,“ řekla ředitelka MŠ Lipová Blanka Gelnarová.

Vyšetřování ještě není ukončeno. Průběžně se objevují další částky, které s účetnictvím nesouhlasí.

„V březnu měla žena vystavit doklad na provozní zálohu ve výši 50 tisíc korun. Peníze si však měla ponechat pro vlastní potřebu. Následně měla vzít z trezoru částku 15 tisíc korun a dále pak vystavit doklady na menší částky. V souhrnu se jedná o 67 tisíc korun s tím, že tato výše nemusí být konečná,“ řekla k případu policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Žena má bydliště hlášené v Německu a pro policisty byla delší dobu nedostižná, přestože na ni byl vydán příkaz k zatčení. Zadržena a obviněna byla v listopadu.

„Policejní komisař ženu obvinil ze zpronevěry. Žena se k činu nedoznává. Stíhání je vedeno na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.