Po článku, který poté vydal Karvinský a Havířovský deník pod názvem „Byl to nebezpečný člověk, který láká malé děti?", začala na případu tvrdě pracovat policie. Vyšetřování ale ukázalo, že šlo o planý poplach.

„Byli bychom velice neradi, aby rodiče žili ve strachu. Do vydání článku jsme žádné takové informace například prostřednictvím linky 158 či oznámením na místní oddělení nedostali. Nicméně, když článek vyšel, začalo okamžitě vyšetřování," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Kriminalisté okamžitě prověřili dostupné kamerové záznamy a také sdělení, které získali od autora příspěvku na facebooku. Během prověřování ale kriminalisté nic podezřelého nezjistili a nic z uvedených informací se nepotvrdilo. „Nechceme ale nic ponechat náhodě. Tudíž byl neprodleně zvýšen dohled v okolí školských zařízení," doplnila policejní mluvčí.

Podobných případů je víc…

Policie na Karvinsku přitom podobné oznámení, která se pak ukáží být nepravdivé, nebo ve zcela jiném světle, neprověřovala poprvé.

Nedávno policisté například řešili oznámení matky sedmiletého děvčátka, které tvrdilo, že ji a její kamarádku obtěžoval před školou neznámý muž. Kriminalisté začali na případu okamžitě pracovat. Kamarádka dané holčičky nic takového nepotvrdilo a nakonec se i sama dívenka doma přiznala, že si vše vymyslela.

Kdo bude dříve doma?

Až humorný podtext má s trochou nadsázky další oznámení podobného druhu. Přímo na kriminálku dorazila žena, která u jednoho ze zimních stadionů v okrese viděla neobvyklou scénku. Míjela tam dvě ženy, které se smály a vedle nich popojíždělo auto. Najednou se ženy rozběhly a vozidlo se rozjelo za nimi. Kriminalisté brzy identifikovali daný vůz a rozjeli další pátrání.

Výsledek: „Dané ženy byly ve skutečnosti matka s dcerou. Muž, který řídil osobní vozidlo, byl otec dívky. Rodiče se „jen" špatně domluvili, kdo konkrétně doprovodí dceru ze školy domů.

Když svou partnerku s dcerou uviděl na cestě, popojížděl vedle nich a nakonec si společně dali závody, kdo bude dříve doma. Proto se ony najednou rozběhly a muž se rozjel," dodala k případu s dobrým koncem policejní mluvčí.

Vždy volat policii!

Základní pravidlo ale stále zní: „Pokud někdo bude svědkem obtěžování dětí nebo nebezpečných situací, měl by okamžitě kontaktovat policii. Všem oznámením věnujeme náležitou a maximální pozornost," zní závěrečná rada i prosba policie.