Verdikt vynesl odvolací senát Vrchního soudu v Olomouci, který tak v plném rozsahu potvrdil dubnové rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě.

Krajčovič v březnu loňského roku po malicherné hádce zapálil v Orlové-Porubě garáž, ve které zamkl bezdomovce – muže (55 let) a ženu (52 let). Dvojici se podařilo mobilním telefonem přivolat městskou policii a hasiče. Strážníci vnikli do garáže a pomohli jim.

Krajčovič po celou dobu tvrdil, že je nevinný. Přiznal jen, že měl s dvojicí konflikt. Odmítl však účast na ohnivé pomstě. V rámci odvolacího řízení žádal u vrchního soudu zproštění obžaloby. „Odvolání jsme zamítli jako zcela nedůvodné. Jeho vina byla spolehlivě prokázána a není o ní pochyb,“ řekl mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Proti ostravskému rozsudku se odvolal i státní zástupce, který pro Krajčoviče požadoval vyšší trest. „I toto odvolání jsme zamítli,“ řekl Angyalossy s tím, že obžalovaného před přísnějším verdiktem zachránil posudek znalce. Ten uvedl, že způsob, jakým Krajčovič požár založil, nemohl způsobit tragické následky – a to ani uhoření, ani udušení bezdomovců. Jak ale zdůraznil Angyalossy, to Krajčovič netušil, jeho cílem bylo dvojici zabít. Proto byl odsouzen za pokus o dvojnásobnou vraždu.

Bezdomovci si vzpomínky na hrůzné chvíle ponesou po celý zbytek života.

„Bylo to strašné. Plameny šlehaly zpod dveří. Všude samý dým, člověk neviděl ani svou ruku. Dusila jsem se,“ řekla Deníku pětapadesátiletá Serena Pavlorková, která v garáži přespávala se svým druhem.