Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Karviné vyjížděla včera ráno do Karviné-Lázní Darkov k vytažení těla utonulého muže ze studny. Na žádost Policie ČR zasahovala ve středu po půl osmé v zahrádkářské kolonii v Brožíkově ulici.

„Třiačtyřicetiletý muž zde spadl do studny, tvořené betonovými skružemi zhruba o metrovém průměru. Patrně po hlavě a pod vlivem alkoholu, alespoň podle tvrzení jeho družky. Tělo se přitom nacházelo asi metr pod úrovní zahrady,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že dva hasiči jej vytáhli za nohy z vody z hloubky asi půl metru a vrstvy tmavého bahna. Přesnou příčinu tragické smrti nyní vyšetřuje policie.

Voda měla přitom vliv na úmrtí osob v Moravskoslezském kraji letos již několikrát. Většina jejich obětí ale byla z Ostravy nebo jiných okresů. Na Karvinsku dopadla naposledy šťastněji například oslava mladých lidí v oblasti revitalizovaných kališť Dolu ČSM v Karviné-Loukách na začátku června. Jeden z účastníků zábavy vjel do hlubokého potoka mezi dvěma kališti se Škodou Favorit a nakonec jej museli zachraňovat karvinští profesionální hasiči, kteří se pak podíleli i na jeho úspěšném oživování. Mladík vše přežil bez následků na zdraví, i když ve vodě pobýval několik desítek minut.