„Trvalo delší dobu, než jsem se k zastupování Petra Kramného rozhodla. Bylo to však proto, abych mohla případu věnovat čas, který věnuji všem svým klientům," sdělila. Podle jejích slov je v kauze spousta nezodpovězených otázek a nejasností, které by se ráda dozvěděla. „Zatím jsem ještě neměla možnost seznámit se se spisem, ale určitě si jej důkladně prostuduji, abych se dozvěděla odpovědi na mé otázky," doufá advokátka. Podle ní však v celém případu jde především o velkou lidskou tragédii. „S klientem jsem se setkala. Nebyl vůbec chladný a studený, jak jsem čekala, byl to člověk, který v jednu chvíli přišel o dceru a manželku," přiblížila první setkání v roli advokáta s Petrem Kramným Jana Rejžková. Jak také dodala, je si vědoma toho, že ji čeká velký mediální tlak. „Jsem na něj ale připravena," zdůraznila.

Mediální tlak skončil zřejmě pro bývalého Kramného obhájce ex-offo Jaromíra Richtera. „Bylo mi policií sděleno, že jeho rodina se rozhodla pro jiného obhájce. Setkal jsem se pak se svým klientem, který mi situaci vysvětlil. Celý případ byl pro mne velmi zajímavý a bavil mne," řekl bývalý advokát Petra Kramného.

Vyšetřování pokračuje

Podle policie výměna advokáta průběh vyšetřování nijak neovlivní. Nemusejí se opakovat výslechy ani provedené důkazy.

„Co se týká dalšího postupu, tak na něj tato skutečnost nemá vliv. Od počátku bylo postupováno ve smyslu zákona. Takže změna advokáta tam žádný další úkon neznamená," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Petr Kramný je obviněn z toho, že koncem července loňského roku během rodinné dovolené v Egyptě připravil o život svou manželku a dceru. Podle dřívějších informací v médiích obě zemřely na otravu. Až později vyšlo najevo, že příčinou smrti byl elektrický proud. Prokázala to pitva, kterou provedli lékaři v Ostravě, kam byla těla zemřelých přepravena.

Policie tvrdí, že za vším stál Kramný. Ten ale od samého začátku popírá, že by svým nejbližším ublížil. V Egyptě musel během vyšetřování zůstat několik měsíců. Do České republiky se vrátil až v říjnu. Absolvoval řadu výslechů na moravskoslezské policii, která se případem zabývá. V polovině února si jej kriminalisté pozvali na další výslech. Ten 18. února skončil obviněním z dvojnásobné vraždy. O dva dny později soud v Karviné poslal Kramného do vazby. Kramný si proti rozhodnutí podal stížnost. Tu ale Krajský soud v Ostravě 17. března zamítl. Mimo jiné neuznal argument Kramného, že se sám vrátil do České republiky.

„Obviněný se sice sám na území České republiky vrátil, přičemž určitým způsobem spolupracoval s orgány činnými v trestním řízení, ovšem evidentně nepředpokládal, že dojde k zahájení trestního stíhání. Obzvláště poté, co vůči němu v Egyptě trestní stíhání zahájeno nebylo a reálně nehrozilo uložení vysokého trestu odnětí svobody," vysvětlila mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Böhmová, podle které existuje podezření, že pachatelem je obviněný. Tomu v případě uznání vinu hrozí až doživotní trest.