„Komisař proti důvodně podezřelému zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a pokračujícího přečinu krádeže. Usnesení obsahuje celkem deset skutků. Za vinu je mu kladeno, že v jednom případě se dopustil loupeže a různých krádeží v devíti případech. Trestné činnosti se dopouštěl na území karvinské městské části Nové Město,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Výběr skutků? Na začátku března u domu na náměstí Budovatelů „překvapil“ řidiče sedícího v kabině nákladního vozidla.

„Obviněný otevřel dveře u řidiče a vzal jeho odložený mobilní telefon. Nic netušící řidič za volantem rychle zareagoval…chytil ho za předklotí a začali se o přístroj přetahovat. V závěru řidič vypadl z kabiny vozidla a telefon lapkovi vypadl z ruky na zem. Pachatel utekl bez telefonu, řidič se zranil a je v léčení do současné doby,“ zní další popis policejní mluvčí.

Obviněný muž také kradl. V prodejně na náměstí Budovatelů za běžného provozu odcizil balení doutníků, v druhé prodejně několik kusů bujónů. Pro bujóny se vrátil do stejné prodejny ještě jednou.

„V dalších šesti prodejnách během provozu odcizil několik kusů kávy, 230 kusů lízátek, 17 balení bonbónů, 246 kusů žvýkaček, polévková koření a 50 kusů čokoládových vajíček,“ dodává mluvčí policie.

Vazebně stíhaný muž se trestné činnosti dopouštěl i přesto, že byl Okresním soudem Karviná pravomocně odsouzen a byl mu uložen trest odnětí svobody. Z věznice s ostrahou byl propuštěn v únoru letošního roku.