Místy se ulicemi řítil i 170 km/h. Honička se odehrála v úterý dopoledne, v pátek už byl řidič odsouzen. Rozsudek, u kterého soudce zohlednil předchozí hříchy, zatím není pravomocný.

Jak informovala policie, řidič nejprve nezastavil policejní hlídce, která jej k tomu vyzvala, nereagoval ani zvuková a světelná výstražná znamení k zastavení. Policistů poté ujížděl po Ostravské ulici směrem do Petřvaldu.

„Velmi riskantní a bezohlednou jízdou měl několikrát ohrozit ostatní účastníky silničního provozu. Řidič například opakovaně nezastavil před křižovatkou na červený světelný signál a dále opakovaně najížděl ve vysoké rychlosti do protisměru. V Petřvaldě pak nezvládl řízení a narazil do betonového ostrůvku, kde byl následně policisty zadržen," sdělila policejní komisařka Lenka Sikorová.

Policisté poté z evidence řidičů zjistili, že ujíždějící muž má zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do poloviny roku 2019. Provinil se navíc tím, že řídil vozidlo, které bylo technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. 

Ve zkráceném přípravném řízení bylo řidiči sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Soud ho svým verdiktem poslal do vězení na 5 měsíců. 

Zdroj: Policie ČR