K týrání jeden a sedmdesátileté paní jejím vnukem docházelo nejméně od roku 2012. Oba žili ve společné domácnosti v jednom z bohumínských bytů. „Násilník se ke své babičce choval agresivně a neomaleně jí napadal nejhoršími vulgárními výrazy. „Starou paní nejprve napadl slovně, velmi vulgárními a nedůstojnými výrazy. Křičel, vyhrožoval zabitím i ničením věcí. Neustále vzbuzoval pocit strachu. Od slovního napadání přešel k fyzickým útoků," popisuje policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Při jednom z takových útoků strčil do babičky násilník tak, že si při pádu poranila ucho. To ale stará žena nikde nehlásila a nenechala se ani ošetřit.

Vše vyvrcholilo v sobotu v ranních hodinách, muž znovu po své babičce začal křičet a vyhrožovat. Následně jí uchopil za ruku, cloumal a škubal s ní tak silně, až jí ruku zlomil. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

V minulosti násilník již byl za stejné protiprávní jednání nepodmíněně odsouzen. Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. Státní zástupce podal návrh a během dnešního dne soudce rozhodne o jeho vazebním stíhání.