Vraždu osmapadesátiletého muže z Karviné šetří od včerejšího rána policisté. K činu došlo v bytě, který muž obýval spolu se svou o jedenáct let mladší přítelkyní, jež je i hlavní podezřelou a skončila v policejní cele. Podle neoficiálních informací měla muže pobodat nožem. Muž poté zemřel. Policie ovšem včera ještě nechtěla nic bližšího sdělovat a neupřesnila ani to, jak muž přišel o život.

„Vše je ve fázi šetření, kriminalisté jsou dosud na místě. Můžeme jen sdělit, že k činu došlo v bytě. Způsob vraždy ani konečný důvod mužovy smrti zatím komentovat nebudeme. Vše potvrdí až pitva,“ řekla včera odpoledne policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. K vraždě došlo na Fučíkově ulici v Karviné–Novém Městě ve vchodě č. 1324. Policisté hlídali byt i okolí vchodu až do příjezdu specialistů z Ostravy.

Podle našich zjištění šlo o dvojici, kde hádky byly na denním pořádku. Muž byl nemocný a téměř nikdy neopouštěl byt. „Hádali se ale opravdu takřka denně,“ řekli sousedé. Ti nevylučují ani to, že svou roli mohl sehrát alkohol. „Pilo se tam opravdu hodně. Tu paní jsme viděli docela často, jak přináší z obchodu zejména krabicové víno,“ tvrdí sousedé. Další podrobnosti případu přineseme v zítřejším vydání.