Policie potvrdila předpoklady našich redaktorů, kteří se o případ zajímali přímo na místě, a z vraždy obvinila sedmačtyřicetiletou R. M. Ta ve společně obývaném bytě zabila nožem svého o jedenáct let staršího přítele P. V. Vražedkyni zatkli policisté ještě týž den. Tehdy ale odmítali sdělit, zda ženu také obviní, stejně tak nechtěli komentovat způsob, jakým žena svého přítele zabila.

„Žena napadla svého druha v noci z úterka na středu. S úmyslem zabít mu způsobila mnohačetné bodné a bodnořezné zranění na obličeji, hlavě a těle. Muž na místě zemřel,“ potvrdila včera mluvčí krajské policejní správy Dagmar Bednarčíková. Motivem vraždy byly podle policie osobní spory obou partnerů. Jak se redakci podařilo zjistit přímo na místě, hádky byly mezi dvojicí takřka na denním pořádku.

Podle sousedů byl muž nemocný a z bytu v podstatě nevycházel. Uvnitř se ovšem zřejmě také ve velkém holdovalo alkoholu. „Tu paní jsme viděli velmi často, jak přichází do domu s krabicovým vínem,“ řekli sousedé zmíněné dvojice. Žena tak od středy pobývá v policejní cele a čeká ji obžaloba pro trestný čin vraždy. Severomoravští policisté zaznamenali od počátku letošního roku 23 skutků trestného činu vraždy. Dosud neobjasněny zůstávají tři.