Tento týden například ÚZSVM informoval o prodeji věcí zabavených výrobci a distributorovi pervitinu z Ostravska.

„Muž, který vyráběl a distribuoval pervitin, byl zadržen a umístěn do vazební věznice. V této činnosti nadále pokračoval i ve věznici,“ uvedla mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová s tím, že dotyčný si z drogového výnosu koupil mimo jiné elektrickou koloběžku a virtuální přilbu k herní konzoli Playstation 4.

„Tyto věci mu byly při domovní prohlídce zajištěny, protože byly pořízeny z výnosu z trestné činnosti. ÚZSVM v Ostravě koloběžku prodal v elektronické aukci po osmnácti příhozech za pět tisíc korun a virtuální přilbu po osmi příhozech za 4700 korun,“ uvedla Tesařová.

ÚZSVM některé věci, u kterých bylo rozhodnuto o propadnutí, i likviduje. Frýdecko-místecká pobočka takto znehodnotila „nádobíčko,“ které používal zloděj nafty.

„Jednalo se o čtyři prázdné plastové kanystry o objemu pětadvacet litrů, zahradní hadici délky 1,5 metru, dvoumetrové zahradní hadice s nasazenou vodovodní trubkou a zpětný ventil na kapaliny,“ sdělila Tesařová. Jak dodala, zloděj po odstranění zámků a poškození víček u palivových nádrží pracovních vozidel a strojů ukradl celkem 1277 litrů motorové nafty.

„Pachatel si za krádež motorové nafty vysloužil trest odnětí svobody v trvání devatenácti měsíců, který se podmíněně odložil na zkušební dobu tří let. Dále byl odsouzen k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin a dále je povinen zaplatit náhradu škody všem poškozeným,“ doplnila mluvčí. Stejná pobočka v minulých dnech zlikvidovala padělané polské doklady, a to občanský a řidičský průkaz. Pachatel je používal k zakrytí své pravé identity.