Tragická nehoda se stala 24. května v lokalitě zvané Veverka. 21letý řidič starší astry jel od Havířova a v křižovatce odbočoval na Zimný důl. Při tomto manévru do jeho vozu narazil 46letý motocyklista, jedoucí na yamaze od Orlové.

Motorkář přes poskytnutou první pomoc na místě nehody těžkým zraněním podlehl.

Pro objasnění okolností nehody vypracoval znalec posudek, kde počítal rychlost obou vozidel i výhledové podmínky s ohledem na horizonty.

„Při dokazování bylo zjištěno, že motocyklista sice nejel předepsanou rychlostí, ale tu nepřekročil nijak výrazně. Naopak u řidiče bylo zjištěno, že byl době nehody pod vlivem drog. Sám přiznal, že marihuanu požil, ale tvrdil, že to bylo dříve a v době řízení pod jejím vlivem nebyl. To však rozbor krve vylučuje. Proto byl soudem uznán vinným. Přihlédnuto bylo i k tomu, že už dříve měl zákaz řízení za jízdu v opilosti," řekl soudce Otakar Chmiel.

Obžalovaný si vyslechl rozsudek 40 měsíců vězení a 8 roků nesmí řídit. Navíc má podle rozsudku zaplatit jako odškodnění nejbližším pozůstalým 3,2 milionu korun. Verdikt zatím není pravomocný, protože běží lhůta k možnému odvolání.

Čtěte také původní článek: Motorkář se zabil při srážce s osobním autem