Poblíž čerpací stanice v Petřvaldu na Karvinsku, kde pracovala, na ni zaútočil s téměř půlmetrovým špalkem v ruce. Oběť v poslední chvíli zachránila policejní hlídka, která shodou okolností projížděla kolem. Pokud by ochránci zákona nezasáhli, mohl mít útok tragické následky.

Soud muže uznal vinným z pokusu o vraždu. Trest by si měl odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Verdikt není pravomocný. Obžalovaný se proti němu na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu k vyjádření.

Drama se odehrálo 25. prosince loňského roku. Muž mající v sobě přes jedno promile alkoholu přijel ve večerních hodinách autem k čerpací stanici.

Podle obžaloby počkal na chvíli, kdy žena vyšla z objektu, zamkla vchod a otočila se ke svému automobilu. V té chvíli se k ní rozběhl a zezadu ji napadl. Vše se odehrálo před kamerami střežícími benzinku.

„Se záměrem ji usmrtit se k ní rozběhl a snažil se ji opakovaně a razantně kusem špalku zasadit údery do hlavy a současně ji postrkával ke kontejneru,“ uvedl státní zástupce Vít Legerský s tím, že muž někdejší přítelkyni povalil na zem, klekl si na ni a snažil se ji špalkem udeřit do hlavy. Během útoku údajně vykřikoval, že ji zabije. Vše se naštěstí obešlo bez vážnějších fyzických zranění. Žena má však psychické problémy.

Obžalovaný před soudem odmítl, že by chtěl expřítelkyni zabít. Údajně si s ní hodlal pouze vyříkat nějaké věci. Prý si na zemi všiml ležící špalku, který ze zvyku vzal do ruky, což běžně dělá i na své zahradě. Poté zakopl a na oběť spadl. Během pádu ji podle svých slov třikrát udeřil. Poprvé prý náhodně, dvakrát úmyslně.