Podle prvotních informací začal jeden muž střílet z dosud neupřesněné zbraně, zřejmě pistole. Lidem vyhrožoval, že je pozabíjí a pak se schoval v domě. 

Policisté místo postupně zajistili s cílem muže zadržet. Do akce byla uvedena i krajská zásahová jednotka, která se na podobné zákroky specializuje. 

"Prvotní nepřehlednou situaci policisté rychle uklidnili a dostali pod kontrolu. Všechny osoby s policií spolupracují a policisté zjišťují, zda došlo k nějakému protiprávnímu jednání. Na místě byla zajištěna jedna plynová pistole," řekl Deníku policejní mluvčí Richard Palát.  

Střelba prý nebyla

Muž v rozhořčení reagoval na lidi v blízkosti jeho domu. Majitel domu Deníku vylíčil, co se vlastně stalo.

"Máme úmrtí v rodině, když zemřel jeden z manželčiných synů. Nejmladší syn, když se to v pátek dověděl, tak v tom špatném psychickém rozpoložení reagoval bohužel tak, že okřikl lidi ze sousedství, aby nedělali kravál, protože byli hluční, pouštěli nahlas hudbu. Nikdo od nás nestřílel, to právě někdo z těch sousedů odpálil nějakou petardu a my na to doplatili. Policie tady vtrhla, omezila nás na svobodě, zakázala chodit na toaletu, manželce bránili, aby si vzala inzulín, já se nemohl starat o včely, kdy jsem právě stáčel med. Pistole, kterou našli, je plynová a nebylo z ní stříleno určitě několik měsíců. V pondělí to budu ještě řešit s právníkem," řekl majitel domu, kde se zákrok policie konal. 

Orlovská Poruba patří mezi problémové čtvrti. Policie tam zasahuje poměrně často. 

| Video: Youtube
| Video: Youtube