V neděli 10. května krátce po 21. hodině řidič (1994) osobního vozidla Ford Mondeo v Karviné vyjížděl od benzínové čerpací stanice. Z kruhového objezdu vyjel ve směru na Český Těšín. Za vozidlem jeli policisté speciální pořádkové jednotky, kteří pomocí světleného a zvukového znamení řidiči dávali pokyn k zastavení. Takto začala divoká policejní akce, která pak končí o město dál. 

David Valíček - kuchař, který baví lidi a učí je vařit

"Řidič nezareagoval, rychlost jízdy zvýšil a ujížděl. Svou bezohlednou jízdou ohrozil ostatní účastníky silničního provozu. Nezaměnitelná znamení policejního vozidla vůbec nebral v potaz. V pronásledování se dostali až do obce Chotěbuz," popisuje mluvčí policie Zlatuše Viačková.

V opačném směru již na přijíždějící vozidlo čekali kolegové obvodního oddělení Český Těšín a oddělení hlídkové služby. Ani viditelné a nepřehlédnutelné pokyny těchto hlídek nerespektoval, projel až na nájezd k hraničnímu přechodu s Polskem.

Tam už řidič fordu řízení ve vysoké rychlosti nezvládl a narazil do betonových zábran oddělující vozovku.

Dopravu v křižovatce u Merkuru v Havířově-Podlesí bude řídit světelná signalizace.
Frekventovanou křižovatku v Havířově budou řídit semafory

I když manévrem způsobil defekt kola, v jízdě pokračoval ve směru na Český Těšín. Nakonec zastavil na ploše před bývalou prodejnou. "Vystoupil a utíkal, ale to už ho stíhali policisté speciální pořádkové jednotky. Snažil se schovat v křoví, policisté ho vytáhli a zadrželi," uvádí dále mluvčí 

Policisté lustrací zjistili, že (ne)řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do jara příštího roku. Zadržený muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Plošná desinfekce Avionu.
PŘEHLEDNĚ: Co se od pondělí může. Které podniky otevírají. Kdo jde do školy