Mladík krom sklepů kradl také v bytech či v hospodářské budově, policie jej viní z celkem třinácti případů, kterých se mladík s trestní minulostí dopouštěl od loňského srpna do letošního ledna, všechny se staly na karvinském území.

„První čtyři skutky jsou datovány vloni v srpnu. Mladík měl v městských částech Nové Město a Hranice násilně vniknout do bytu, dvou sklepů a hospodářské budovy. S sebou si odnesl televizor, dámské kabelky, cyklistickou přilbu, jízdní kola,“ uvádí policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Mladík pak pokračoval v říjnu. „V městské části Hranice se násilně dostal do sklepních kójí. Z jedné měl odcizit horské jízdní kolo a elektrickou pilu. Druhou sklepní místnost prohledal, ale nic neodcizil,“ pokračuje v líčení mluvčí policie.

Po krátké pauze přišel další čas v prosinci. „Pohyboval se zejména v městské části Nové Město. Ve sklepích tam lidem odcizil jízdní kolo a kolečkové brusle. V jednom případě byl vyrušen a z místa utekl,“ říká policejní mluvčí.

Poslední případ se stal letos v lednu. „Důvodně podezřelý se zaměřil na sklep, byt a garáž v městských částech Nové Město a Mizerov. Ze sklepní kóje vzal horské jízdní kolo, z bytu televizor a osobní věci. V ulici Borovského násilně vnikl do garáže, kterou prohledal. Z místa utekl ve chvíli, kdy se spustil alarm,“ dodala mluvčí policie s tím, že policejní komisař zde zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. Za to mu hrozí až pět let vězení.