„Bojíme se. A proto jsme to vyřešily tak, že na autobusové zastávky chodíme raději hromadně. Některé z nás si ještě navíc pořídily paralyzující spreje,“ svěřila se redakci Deníku e-mailem jedna ze zaměstnankyň Karvinské hornické nemocnice. Před třemi týdny se na redakci obrátily zaměstnankyně nemocnice i úřednice pracující v nedaleké budově magistrátu. Údajně už je několikrát cestou do práce přepadl mladý Rom a mnohé z žen se prý cítí nepříjemně, když na ně obyvatelé okolních domů vulgárně pokřikují. V této lokalitě je mnoho přerostlých keřů, pouliční lampy svítí špatně nebo vůbec ne, strážníka aby člověk pohledal.

„V Deníku jsem se dočetla, že policie o tomto problému ví a všechno vyšetřuje, ale bohužel od té doby se nic nezměnilo. Strážníky jsme tu skoro neviděli a mám pocit, že nám není schopný pomoci nikdo,“ dodala žena, jejíž totožnost redakce zná. Zástupce ředitele městské policie Jaroslav Kolek však tvrdí, že do této i dalších problémových lokalit vysílají strážníky denně. „Mají dokonce záchytné body, na kterých se musejí hlásit. Obzvlášť jsou posíleny hlídky v části Karviná-Nové Město, v oblasti Předvoj, třída Družby a ulice Sportovní,“ tvrdí Kolek. Jeho slova potvrzuje i mluvčí Policie České republiky Zlatuše Viačková, která redakci potvrdila, že policisté na tomto problému intenzivně pracují.

„Po loupežných přepadeních v okolí hornické nemocnice v Karviné následovala opatření, která přinesla výsledky. Území policisté obvodního oddělení Karviná 1 spolu s kriminalisty opravdu věnovali této lokalitě zvýšenou pozornost,“ tvrdí Viačková. Poznatky a výsledky šetření však prý policisté zatím nemohou z operativních důvodů zveřejnit. „Byla by tím zmařena práce policistů. Naším cílem je dovést vyšetřování až k návrhu na podání obžaloby, aby pachatel či pachatelé byli za své protiprávní jednání potrestáni,“ vysvětlila mluvčí. Upozornila však na fakt, že policisté nemohou zůstávat celý den na jednom místě. „Takticky by to bylo nepřijatelné. Hlídky musejí monitorovat celé území,“ tvrdí Viačková.