"Taxikář přistavil vozidlo na stanoviště v části Ráj, když se najednou za okýnkem objevila tvář muže, kterého taxikář poznal a ihned si uvědomil, že byl na něho upozorňován. Taxikářovi kolegové v minulosti již měli s tímto zákazníkem špatné zkušenosti," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Karvinský vánoční jarmark v roce 2020.
Rozsvěcení vánoční stromu v Karviné je zrušeno, jarmark ale bude

Taxikář se tedy v autě zamkl a muži řekl, že je obsazen a čeká na jiného zákazníka. To agresivnímu muži nestačilo. Přes okénko začal taxikáři vulgárně nadávat a z kapsy bundy vytáhl krátkou střelnou zbraň, kterou přiložil na sklo.

"Nepatřičně vyhrožoval použitím zbraně, pokud taxikář nevystoupí, nebo ho nevezme do vozidla. Řidič na nic již nečekal, zařadil a z místa incidentu odjel," pokračuje mluvčí policie. 

Zanedlouho incident pokračoval ve městě před dispečinkem taxi, kam se důvodně podezřelý nechal přivézt jinou taxislužbou, ale to už byla na cestě pomoc. 

Hejtman Ivo Vondrák při rozhovoru pro Deník.
Výmluvné: Hejtman Ivo Vondrák zveřejnil seznam neočkovaných pacientů s covidem

"Do několika minut po oznámení, policisté karvinského oddělení hlídkové služby důvodně podezřelého muže zadrželi. Prohlídkou zadrženého policisté našli nejenom krátkou zbraň, ale i nůž s dlouhou čepelí. Zbraň byla plynová expanzní pistole s náboji.

Zadržený muž byl podroben orientačním zkouškám, kdy zkouška na návykové látky byla pozitivní. Po procesních úkonech komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví. Obviněný muž je ohrožen trestem odnětí svobody na dvě léta až osm let," dodala mluvčí policie.