Hasiči vyjížděli k požárům v Národní třídě dvakrát. Poprvé o půl druhé, podruhé o hodinu později. Přivolal je přímo žhář, který se patrně kochal pohledem na modrá světla hasičských vozů a snahu hasičů zdolat plameny.

Když zdolali jeho první ohýnek, který zničil plastové kontejnery a osobní auto, založil další požár. Tentokrát podpálil koberec ve sklepním boxu v domě, kde bydlí. Hasičům pak ochotně hodil klíče od domu, aby se do sklepa dostali.

Vzhledem ke své dřívější žhářské minulosti se pravděpodobně ani příliš nedivil, když si pro něj přišli policisté. Po několika hodinách byl obviněn.

„Komisař muže obvinil z poškozování cizí věci a obecného ohrožení, za které mu hrozí až osm let vězení. V minulosti byl muž čtyři krát trestán," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak už Deník informoval, požár založený ve sklepě domu zakouřil i ostatní prostory. Evakuováno muselo být 11 nájemníků. Jeden ze sousedů Deníku už dopoledne potvrdil, že mají tušení, kdo ohně založil: „Víme, o koho jde, Bydlí tady jen několik měsíců."

Soud ve čtvrtek vyhověl žádosti policistů a žháře poslal do vazby.