Takto nesmyslně se zachoval sedmatřicetiletý muž z Ostravy, který přesně před rokem vykradl kancelář mléčného baru v Ostravě. Dovnitř se dostal oknem a vzal vše, co mělo nějakou hodnotu. Zmizely trezor s penězi, drahý alkohol, stravenky, mobilní telefon a klíče od vozidla. Škoda se vyšplhala na bezmála 100 tisíc korun.

„Po přijatém oznámení se na místo dostavili policisté a vše řádně zadokumentovali. Kriminalistický technik zajistil řadu biologických, trasologických a daktyloskopických stop,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Lupiče v roce 2017 zachytily bankovní kamery.
Lupič z Ostravska vstoupí do historie. Hlavu zamotal policistům i lékařům

V objektu bohužel nebyly kamery. V hledáčku policistů se přesto později ocitl zmíněný muž. „S policisty nespolupracoval a k vloupání do objektu se nedoznal. Vzhledem k tomu, že kriminalisté tehdy neměli usvědčující důkazy, muže neobvinili,“ dodala Michalíková.

Mezitím se zajištěné stopy dostaly do rukou kriminalistů z odboru kriminalistické techniky a expertiz ve Frýdku-Místku. „Zlom v případu nastal, když se odborným zkoumáním ze zajištěných stop podařilo stanovit profil DNA jedné osoby, při jehož porovnání s údaji v Národní databázi DNA byla posléze nalezena shoda,“ uvedla Michalíková.

Záběr kamery
VIDEO: Další lapka se přesvědčil, že kamery vidí v Ostravě všude

DNA se podle informací Deníku podařilo zajistit z nůžek. Patřila muži, kterého již dříve policisté podezřívali. „Důkazy tentokrát byly neprůstřelné a muž se ke svému jednání plně doznal,“ uzavřela Michalíková.

Zloději za krádež hrozí až pět let vězení.