V úterý v ranních hodinách policisté přijali oznámení na tísňovou linku 158 o krádeži jízdního kola ve Vratimově.

"Poškozená žena kolo zaparkovala před obchodem, řádně ho uzamkla lankovým zámkem a šla nakoupit. Při návratu ji však čekalo nemilé překvapení," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Kolo bylo pryč. Jak dodala, policisté z obvodního oddělení ve Vratimově se proto hned vydali do ulic a začali po kole i neznámém pachateli pátrat.

"Do několika minut zadrželi muže na odcizeném kole. V pachateli byl ztotožněn 26letý recidivista, který byl následně předán do rukou kriminalistů," doplnila Michalíková.

Jak se ukázalo, měl mít na svědomí sérií krádeží, kterou objasnili kriminalisté o několik dní dříve. Při jízdě na kole měl strhávat zlato nebo krást mobilní telefony. Vyšetřování však bylo vedeno na svobodě.

"Dostal šanci, které však nevyužil a ve svém počínání pokračoval dál. Při výslechu se komisaři doznal jak k odcizenému kolu ve Vratimově, tak i k dalším třem krádežím. Těch se měl se dopustit obvyklým způsobem. Při jízdě na kole viděl telefonující ženy, kterým měl vytrhnout mobilní telefon z ruky. V jednom případě se mu to nepodařilo," doplnila Michalíková s tím, že komisař muži sdělil obvinění z pokračující krádeže, dále podal podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován.

Škoda za všechny skutky, které v rozmezí jednoho měsíce způsobil, přesáhla dvě stě tisíc korun. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.