Policisté hlídky obvodního oddělení Havířov 1 byli vysláni prověřit vloupání do objektu. Ve dvorové části ihned zadrželi muže, který se snažil z místa utéct.

"Policisté při stíhání registrovali, že mladík odhazuje nějaké předměty. Za domem ho doběhli a zadrželi. Ve dvoře zůstal žebřík opřený o zeď, ale chybělo několik květináčů s bylinkami," uvádí mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková. 

Zadržený (24) muž řekl, že vylezl po okně a okapu na střechu domu a vzal několik rostlin v domnění, že se jedná o marihuanu. Ještě ten den mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Důvodně podezřelý se krádeže dopustil i přesto, že v květnu letošního roku byl pravomocně odsouzen za jinou krádež.

"Mladík je ohrožen trestem odnětí svobody od šesti měsíců do tří let. Na jaře letošního roku mu soud vyměřil veřejně prospěšné práce, takže teď mu přibude i trest z předchozí krádeže," dodala mluvčí policie. 

Tlačil kradený skutr, prý ho koupil

Zlodějský případ zcela jiného druhu řešili v uplynulých dnech strážníci a policisté v Ostravě. Hlídka strážníků zadržela v Moravské Ostravě muže, který poblíže nádraží Ostrava-střed tlačil po chodníku skútr, který po bližším ohledání nevykazoval známky poruchy, ale měl poškozenu spínací skříňku.

"Jakmile muž spatřil hlídku strážníků, měl snahu se hlídce vyhnout," uvádí mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. 

Strážníci po zastavení muže a bližším ohledání zjistili, že skútr Longjia Polly 125 má poškozenou spínací skříňku. Vzhledem k tomu, že muž neměl ke skútru žádné doklady, provedli strážníci jeho lustraci v dostupných evidencích.

"Lustrací „espézetky“ i samotného skútru pak zjistili, že tento skútr byl odcizen a je v pátrání, stejně tak jako samotná „espézetka“. Později zjištěný 32letý muž strážníkům pouze uvedl, že skútr koupil v Ostravě od jemu neznámé osoby," doplnil mluvčí strážníků. "Vzhledem k okolnostem případu byla celá věc předána Policii České republiky," dodal. 

Záchrana muže, který chtěl skočit z mostu
Jak již Deník informoval, letošní léto je pak pro strážníky v Ostravě opravdu pestré a řeší mnoho neobvyklých případů. Před několika dny krátce před půlnocí si hlídka strážníků městské policie na Frýdlantských mostech v Moravské Ostravě všimla muže ve středním věku, který seděl na vnější straně zábradlí mostu a nebezpečně se nakláněl nad vozovku.

Vzhledem k okolnostem se strážníci rozhodli zajímat se o důvody mužova počínání. Po přistoupení k němu 48letý muž na oslovení strážníků nikterak nereagoval, hlídka proto pojala podezření, že zřejmě nevyhledává adrenalinové zážitky, ale může být ve vážném psychickém stavu.

Jednomu ze strážníků se podařilo navázat s mužem rozhovor. Ten se mu postupně svěřil, že má vztahové problémy a je na dně. Na mostě sbírá odvahu proto, aby skočil dolů z mostu.