Vzal medikamenty v hodnotě přes třináct tisíc korun. Mimo jiné se jednalo o neurol, lexaurin diazepam, rivotril a další. Jejich prodejem si přišel na více než 300 tisíc korun. Dosud netrestaný zdravotník dnes dobře ví, že udělal svou největší životní chybu.

„Byl jsem hloupý. Manželka byla na mateřské dovolené, potřebovali jsme peníze. Trochu jsem zblbnul. Svého jednání lituji, ale už to nemůžu vrátit zpátky. Nedomyslel jsem to,“ sypal si popel na hlavu.

Škodu uhradil a se svým zaměstnavatelem se domluvil na ukončení pracovního poměru dohodou. Nyní jako praktická sestra pracuje v jiné nemocnici mimo Moravskoslezský kraj. Zda si v ní ale svou pozici udrží, není jasné.

Trest

Ve středu byl totiž za výše zmíněný zločin pravomocně odsouzen Okresním soudem v Ostravě.

K činu se u hlavního líčení přiznal a učinil prohlášení o vině, což výrazným způsobem urychlilo proces a jemu zajistilo poměrně nízký trest. „Lituji toho. Cítím se vinen. Souhlasím s popisem skutku i právní kvalifikací. Prohlášení o vině činím dobrovolně a bez nátlaku,“ řekl.

Soud mu nakonec vyměřil třicetiměsíční podmíněný trest s odkladem na tříletou zkušební lhůtu. Musí také zaplatit padesát tisíc korun. Hrozilo mu až osm let vězení.

Komplic

Spolu s ním usedl na lavici obžalovaných i o pět let mladší muž, který od něj medikamenty odebíral a poté s nimi dále obchodoval. Léky získával i z dalších zdrojů.

„Přirazil jsem si marži, někdy i čtyřnásobnou,“ uvedl. Také on učinil prohlášení o vině a svého činu litoval. Jak vysvětlil, byl bez práce a žil pouze ze sociálních dávek. Od soudu odešel s podmíněným dvacetiměsíčním trestem a peněžitým trestem ve výši dvacet tisíc korun.

Rozsudek je pravomocný, státní zástupkyně i oba obžalovaní verdikt na místě přijali.