Pohybovali se na Karvinsku, Frýdeckomístecku, ale byli také v Opavě i Ostravě. „Hlavní pachatel se do domů dostával rozbitím skleněné výplně okna nebo balkónového okna v přízemí. Místnosti důkladně prohledal a s sebou bral věci, které lze odnést v batohu nebo tašce. V rukou lapky skončily zlaté šperky ze žlutého nebo bílého kovu, stříbro, peníze, elektronika, platební karty, eura nebo různé menší elektrické nářadí," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Celková škoda na ukradených věcech byla zatím vyčíslena na 1 741 000 korun, dalších nejméně 212 tisíc korun.

Lupič je obviněn ze spáchání pokračujícího zločinu krádeže, pokračujícího přečinu poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Recidivistovi, který byl v minulosti již jedenáctkrát soudně trestán, hrozí odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Trestní stíhání zahájil komisař také proti jeho komplicovi. Ten je obviněný z účastenství ve formě pomoci k pokračujícímu zločinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Hrozí mu stejný trest jako pachateli. „Na oba aktéry byl podán návrh na vazební stíhání. V případě hlavního pachatele soud návrhu vyhověl a recidivista byl převezen do vazební věznice. V případě jeho komplice bude vyšetřování vedeno na svobodě," dodala Zlatuše Viačková.