Na pachatele upozornil alarm napojený na městskou policii. Strážníci zjistili, že podezřelý je stále uvnitř. Po příjezdu hlídky republikové policie se dotyčný zareagoval na výzvu policistů a vyšel ven.

„Do budovy vnikl po násilném odstranění mříží okna, uvnitř prohledal vnitřní prostory, ale nic neodcizil. Ještě na místě byl zadržen. Poškozením provozovateli způsobil škodu do pěti tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak se ukázalo, zlodějíček má na svědomí mnohem více případů. Orientoval se na krádeže v prodejnách s různým prodejním artiklem. Policisté mu zatím prokázali 10 skutků.

„Ve Frýdku-Místku, na prodejní ploše obchodního řetězce, který se specializuje na zboží zejména pro kutily, odcizil dva laserové dálkoměry. V Havířově, v elektroprodejně, odcizil pět kovových tlakových lahví (bombička Co2). V jiném havířovském marketu během jednoho dne odcizil několik lahví alkoholu. Dopoledne si přišel pro dvě, večer pak pro další dvě. V této prodejně, o několik týdnů později, odcizil další alkohol,“ popsala mluvčí.

Později v havířovské prodejně drogistického zboží odcizil několik kusů různé kosmetiky. V březnu jeho pozornosti znovu neunikla prodejna pro kutily, tentokrát havířovská pobočka, kde z prodejní plochy odcizil bezpečnostní kameru. Na začátku dubna byl i v jednom orlovském supermarketu, kde na prodejní ploše odcizil láhev alkoholu.

„Muž krádežemi způsobil škodu ve výši bezmála dvacet tři tisíc korun. Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu krádež, z toho v jednom případě přečinu krádež vloupáním ve stadiu pokusu. Za majetkový přečin zákon stanoví trest odnětím svobody až na dvě léta,“ dodala policejní mluvčí Viačková.