Tím druhým byl Volkswagen Golf jedoucí ulicí Brožíkovou k ulici Stonavské. Kontrolou posádky golfu, kterou tvořil pětatřicetiletý řidič a jeho dva spolucestující, sedmadvacetiletá žena a mladík ve věku jednadvacet let, policisté zjistili, že je vše v pořádku. Nato se policisté vrátili ulicí Brožíkovou k zaparkovanému favoritu.

Vůz byl řádně uzamčen a nikdo v něm nebyl. Nicméně důkladnou vizuální kontrolou policisté viděli, že uvnitř je větší množství krabiček cigaret. Po lustraci kontaktovali majitele auta. Jaké bylo jejich překvapení, když jim otevřel právě jednadvacetiletý mladík, kterého před chvíli kontrolovali.

„Asi hodinu před svým zadržením byl mladík v Českém Těšíně. V ulici Tovární vnikl do skladu, kde ukradl různé druhy cigaret zhruba za 400 tisíc korun. Cigarety naložil do vozu a odvezl do Karviné. Svůj lup si chtěl uschovat. Když viděl policisty, favorita zaparkoval a zavolal svému známému, aby ho vyzvedl," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Mladík se ke krádeži přiznal a uvedl, že ji spáchal sám. V minulosti netrestaného mladíka čeká stíhání pro spáchání krádeže vloupání a je ohrožen trestem odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.